55555555555555555555
הפקת חתונה

הפקת חתונה האותיות הקטנות

מה לעשות ומה לא לעשות כשמפיקים חתונה

הפקת חתונה, אין ספק כי זו מילה כבדה עם הרבה עוצמה, שדורשת עבודה לא קטנה כדי שהיא תקרה, כמו כל דבר טוב בחיים. אז אומרים שחתונה חוגגים רק פעם בחיים, מה שאומר שאי אפשר באמת ללמוד מטעויות אישיות, אלא מטעויות של אחרים. אז בכדי שלא תיאלצו להבין את הטעויות על בשרכם ביום החתונה, אספנו עבורכם מספר כללים מאוד חשובים שיגבו אתכם היטב!

כמו בכל עסקה, גם בעת הפקת חתונה, יש חוזה, בכל חוזה יש גם אותיות קטנות, שאתם לא תמיד קוראים, אבל הפעם כנראה שתאלצו להשקיע עוד טיפה מאמץ, בכדי לא לשקוע אחר כך.

לפני שאתם בוחרים

את הספקים שלכם, כדאי להיות מוכנים מראש ולבנות הכול מעל קרקע נקייה ומסודרת, שחס ושלום לא תהיה לכם מפולת.. אז חשוב מאוד לספור את האורחים ולהבין לאיזה סוג אירוע אתם פונים, אם אירוע קטן ואינטימי, אירוע עם מספר ממוצע של אורחים או אירוע רב משתתפים! חשוב מאוד לערוך רשימה מסודרת באקסל, לבקש מחברים או מחברה מקצועית לברר הגעה או אי הגעה של כל אחד מהאורחים. אחרי שהחלטתם איזה אח של אבא של סבא להשאיר מחוץ לרשימה, אפשר באמת להתחיל. אבל רגע, עוד משהו קטן גדול… שימו לב כי ברוב המקרים יש פיחות של בין 10% ל-15% בכמות האורחים. כלומר אם הזמנתם 300 אורחים, בפועל יגיעו כ-270 אורחים, מה שאומר שאם תציינו מול הקייטרינג את המספר הגבוה, תיאלצו לשלם גם על האורחים שלא יגיעו. על כן, חשוב להפחית את האחוזים. בקשו מהספק מדרגות תשלום שיאפשרו גמישות ויגנו על שני הצדדים.

רוב הספקים ישאלו אתכם לפני הכול מה תאריך האירוע, מה שאומר שעליכם לפני כן לסגור את פרטי האירוע מבחינת המיקום והזמן. השאלה השנייה תהיה מספר אורחים וכמובן טעמכם האישי. אחרי שהספקים יסיימו לשאול אתכם את השאלות, כדאי שתתחילו עם שלכם.

כשאתם בוחרים את הבר והקייטרינג תשאלו מה התעריף שהם גובים על שעות נוספות? יחד עמם תוודאו באיזו שעה האירוע מסתיים באופן רשמי ומתי מתחיל האפטר פארטי, בו הם כמובן יפנקו את האורחים באלכוהול ואוכל מתאים לשעות הקטנות. שימו לב כי ווידאתם היטב לגבי השעות ולגבי התעריף, כך לא תצטרכו להיות מודאגים מהתוספות בסוף.

יום החתונה

הן החתן והן הכלה, מרגישים בתוך ענן גבוה, יגידו מה שיגידו, זה פשוט קורה. לא בהכרח מעצם העובדה שהם מתחתנים, אלא מנוכח המעמד והמפגש שלהם עם מספר גדול של מכרים שירימו להם את המצב רוח לעננים, תוסיפו לזה אדרנלין של מוסיקה על ווליום גבוה ואלכוהול, קיבלתם זוג מעופפים! אז בכדי שלא תתנו בטעות את הרכב שלכם כטיפ למלצרים, כדאי ומומלץ מאוד שתמנו איש אמון, כזה שאתם סומכים עליו בעיניים עצומות, אך הוא לא אחד מההורים שלכם. במהלך האירוע הוא ידאג לכל הפרטים הבירוקרטיים כמו הארכת זמן האירוע ובסוף האירוע יסגור חשבונות שנשארו פתוחים, יביא טיפ למי שצריך ויסגור עבורכם את הקצוות.

אם כבר איש אמון, כדאי שתמנו גם איש עם זיכרון טוב מאוד, כזה שלא ישכח לאסוף את כל החפצים הקטנים שלכם, כאלו עם ערך סנטימנטלי שהבאתם מהבית או שברי הכוס מתחת לחופה. אתם לבטח לא תוכלו להתפנות לזה, כי רגע אחרי שהכוס נשברת כל האורחים ירוצו אליכם לחיבוקים ונשיקות, מה שיפריח ברגע אחד מזיכרונכם את השל שהיה פעם של סבתא או את בד החופה שעובר כבר 4 דורות.

Dogs are happy for owners wedding

במידה ותכננתם לשבת בסוף האירוע על המדרגות, לפתוח מעטפות ולהביא לספקים את הכסף על עבודתם, כדאי שלא! ההמלצה שלנו היא לשלם לכל הספקים עם צ'ק דחוי לאחר האירוע, כבר לפני תחילת האירוע, כך לא תיאלצו לקלקל את הטעם הטוב שיישאר לכם בסוף החתונה. בבוקר החתונה עליכם להתעורר ביקיצה טבעית, ליהנות עוד כמה דקות במיטה, לאכול ארוחת בוקר טובה ולהתחיל יום מושלם כזוג נשוי ולא לרוץ מפה לשם בכדי לשלם לכל מי שצריך.

כמו בכל הצגה טובה, גם בהצגה שלכם תהיה חזרה גנרלית, מה שאומר שעליכם לצעוד לחופה פעם אחת בסתם ופעם אחת באמת. אז הזמינו את כל מי שצריך ותערכו חזרות, כל אחד יידע את מקומו ולא תהיו בלחץ במהלך החופה.

עוד טיפ אחד קטן ומאוד חשוב, בקשו מהאורחים להגיע בזמן וציינו שזו בקשה אישית. לעיתים האורחים מניחים כי שעת קבלת הפנים ושעת החופה קבועות ולא באמת מסתכלים על ההזמנה, על כן במידה ובחרתם לערוך את הטקס מוקדם יותר, וודאו עם האורחים שהם יודעים את זה. בקשו מהם שיגיעו בזמן והסבירו להם היטב היכן נמצאת החניה וזהו, שיהיה במזל!

רוצים עוד טיפים? צרו קשר ונשמח לדבר

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)