55555555555555555555
הפקת חתונה

מי אתם "לסה פסה"?

מוסיקת עולם, נהגי מוניות ומה שבניהם! גל כדן מספר לנו על עולמו הפרטי כדיג'יי

חתונה מוצלחת, כזו שתישאר בתודעתם של האורחים לנצח נצחים, היא כזו שנעשתה בה מחשבה רבה לגבי הפרטים הקטנים, גדולים יהיו! אין ספק כי כל אלמנט חשוב, אך האלמנטים המכריעים מסתכמים בצלחת- הצלחת הדיגיטלית של הדיג'יי והצלחת הקולינארית של האורח. גל כדן מציע לחפש דיג'יי שניתן למצוא בו איזון בין מקצועיות לבין אהבה למקצוע; "כל עוד הדיג'יי אוהב מוסיקה באמת, אוהב את מה שהוא עושה ואוהב אנשים- תבחרו בו!".

unnamed

גל כדן, יחד עם אופיר טובול וחן אלמליח, הם מותג המוסיקה לסה פסה. השלושה מצאו אחד את השנייה דרך התשוקה והסקרנות למוסיקה מרחבי העולם. את התשוקה הזו הם מביאים יחד איתם למסיבות רחוב, מועדונים בארץ ובחו״ל וכמובן שגם לחתונות שנמשכות עמוק אל תוך הלילה.

אנחנו והזוגות שלנו מאוהבים בלסה פסה כבר ממבט ראשון ומשמח לראות כיצד גדלנו יחד, כל אחד בתחומו. השם בו בחרו, ״לסה פסה״, הוא ביטוי בצרפתית – "תנו לעבור”. הכוונה היא לתעודת מעבר שניתנת במקום דרכון לאנשים שנמצאים במרחב חופשי בין מדינות (חסרי אזרחות, פליטים וכדומה). "השם נוצר כשאופיר ואני הפקנו ליין של מסיבות בתל אביב וחיפשנו שם שמבטא את האהבה המשותפת שלנו – לאתגר את הגבולות המוזיקליים בין המוכר ללא מוכר, בין המקומי לזר, ובין הגבוה האיכותי לנמוך הטראשי” אומר לנו גל.

גל, איך התפתחה האהבה שלך לתקלוט?

"הכי במקרה. אף פעם לא תכננתי להיות דיג’יי – הייתי סטודנט לפסיכולוגיה כשאחת הידידות שלי התחתנה. לא היה לה ולבן זוגה כסף לדי ג׳יי אז התנדבתי להיות הדיג'יי שלהם. כשהתחלתי להתכונן לחתונה שלהם הבנתי שזו אהבה חדשה – אספתי מוזיקה, קניתי ציוד בסיסי, למדתי לתקלט מסרטונים ביוטיוב ופתאום נהייתי די ג׳יי. בזמנו גרתי בירושלים, הייתי מתקלט במקומות קטנים, עם הזמן התחילו להכיר אותי ותקלוט הוביל לתקלוט. די מהר התחילו לפנות אליי גם אנשים שמתחתנים והבנתי שזה הרבה יותר מתאים לי מלהיות פסיכולוג”.

מה יותר עושה לך את זה, תקלוט או שידור ברדיו?

" אני צריך את הקהל, חשוב לי להיות מול קהל ולראות את התגובה שלו. המוסיקה עבורי היא צורה של תקשורת מול אנשים והיה חסר לי את זה כששידרתי ברדיו".

יש לך רעיונות לשיר כניסה לחופה?

" שיר כניסה לחופה הוא שיר מאוד אישי של הזוג. למעשה זה שיר שאני מאוד משתדל שלא להתערב בו מאחר שזה שיר כל כך חשוב ואינטימי. לעיתים שירי הכניסה הם שירים שאני לא מכיר ולפעמים הם שירים ששמעתי כבר הרבה בחופות קודמות, אבל כל עוד הוא מרגש את הזוג ומשמח אותם – מבחינתי זה שיר טוב.".

האם אתה בונה מראש פלייליסט או שאתה פועל לפי האווירה באירוע?

"לפני האירוע נורא חשוב לי להכיר את העולם התרבותי של הזוג, בכדי שאוכל לנתב את עצמי למוסיקה שהוא אוהב. הזוגות סומכים עליי ומרגישים שאני יודע מה אני עושה, לכן בדרך כלל אנחנו זורמים יחד, ואם יש לזוג רשימה של שירים ספציפיים שהם אוהבים אני משלב אותם בסט ועל הדרך מכיר מוסיקה חדשה. בדרך כלל אנחנו מגדירים מראש אזור מוסיקלי שאנחנו אוהבים ובתוכו אני משחק, אך שום דבר לא נעשה על פי סדר מתוכנן מראש. לדעתי העבודה של הדיג'יי היא לתקשר עם הקהל ולבחור את השירים תוך כדי האירוע".

חוויה מרגשת שקשורה למוסיקה באירוע?

“התרגשתי מאוד כאשר פנה אליי זוג וסיפר לי שהם הכירו אחד את השנייה באחת המסיבות הראשונות של פסה לסה בירושלים. למרות שבאו מרקע דתי בו לא מקובל להביא די ג׳יי לחתונה, הם התעקשו שאבוא לתקלט באירוע, אפילו אם זה רק לכמה שעות בסוף. זאת הייתה סגירת מעגל – בסרטון החתונה ראו את העמדה שלנו במסיבה בה הכירו, הרגשתי שיש לי חלק אמיתי בסיפור שלהם. זה מאוד מיוחד עבורי, מרגש שזוגות מבקשים לשמור איתי על קשר באמצעות ההשתתפות שלנו ברגעים המיוחדים של החיים שלהם".

האם אתה מאלה שמדברים במיקרופון במהלך התקלוט?

" אני די ג'יי שקט, נותן למוסיקה לדבר…"

12-05 Inbar & Gev 09

איזו מוסיקה גל כדן כבנאדם, אוהב?

" אני אוהב מוסיקה של נהגי מוניות! כל מוסיקה שמתנגנת אצל נהגי מוניות ברחבי העולם אני אוהב! רגאטון, יוונית, מזרחית, אלקטרונית, היפ הופ וכן הלאה".

מה מיוחד בעבודה יחד עם בבקה?

"אז קודם כל אני גאה לומר שאני עובד עם בבקה מהיום הראשון שלהם וזה היה תענוג לראות אותם גדלים ומצליחים. כשאני מגיע לאירוע של בבקה אני יודע שאני הולך לראות משהו חדש בכל פעם. הם אף פעם לא מפסיקים להפתיע ברמת ההשקעה שלהם בכל פרט ופרט, ממציאים את עצמם מחדש ותמיד זה ניכר כמה הם עובדים ועושים למען הזוגות שלהם. זה מתבטא בכל דבר – מכל תהליכי ההפקה שהאורחים בכלל לא מודעים אליהם ועד הקישוטים הקטנים על השולחנות. פעם הם אפילו התקשרו אלי כדי שאעזור להם למצוא תמונה של זמר טורקי מפורסם כי הם פשוט חייבים אותה באיכות טובה בשביל לתלות בחתונה שהייתה באווירה של בזאר טורקי. וזה בבקה בעיניי – הם לוקחים ברצינות *הכול* והם מצליחים לעשות משהו כמעט בלתי אפשרי בעולם החתונות – אירוע שהוא ייחודי לכל זוג".

באיזה שיר נסיים?

"ברור שעם Laissez Passer  של Maitre Gims".

"לסה פסה" ישמחו לענות לכם על שאלות נוספות, בקרו באתר🙂

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)