55555555555555555555
הפקת חתונה

חתונה אלטרנטיבית: האם היא מתאימה לכם?

חתונה עם חופה, אבל קצת אחרת. כל הפרטים לפניכם

כיום, זוגות רבים מעדיפים לקיים חתונה אלטרנטיבית. חתונה כזו כוללת טקס נישואין שאינו נעשה על ידי הרבנות הראשית.

על פי חוק, בישראל ניתן להינשא אך ורק באמצעות הרבנות. הטקסים של הרבנות הם טקסים דתיים ושמרניים, ולחתן ולכלה אין יותר מדי מקום להשפיע על אופן עריכת הטקס. יש אנשים שמבקשים למצוא דרכים אחרות להינשא ולקיים חתונה אלטרנטיבית, מתוך אמונה כי זוהי זכותם המלאה לערוך את האירוע המרגש ביותר בחייהם באופן המתאים להם בדיוק. במקביל, יש גם זוגות רבים שאינם רשאים להינשא ברבנות. הפתרון המשותף לכל המקרים האלה הוא טקס חופה אלטרנטיבי.

חתונה אלטרנטיבית

מה זה טקס נישואין אלטרנטיבי \ טקס חופה אלטרנטיבי?

מדובר בטקס ייחודי ואישי, הנערך על ידי גורם שנבחר על ידי החתן והכלה. הטקס מתוכנן ומנוהל בהתאם לרצונם האישי והספציפי של בני הזוג, והאפשרויות הפתוחות בפניהם הן עצומות ומגוונות ביותר.

כך למשל, ניתן לערוך טקס נישואין רפורמי. התנועה ליהדות מתקדמת עורכת טקסי נישואין המבוססים בעיקר על השוויון בין המינים. הרב העורך את החתונה יכול להיות גם אישה, ובטקס הנישואין קיים שוויון מוחלט בין הגבר לאישה. זאת, בניגוד לטקס המסורתי בו החתן "קונה" את הכלה באמצעות מסמך משפטי.

חתונה ללא רב

בנוסף לכך, ישנו טקס הנישואין החילוני. יש מספר גופים בישראל אשר עורכים טקסים כאלה, ומהותם העיקרים היא הדגשת החיבור המיוחד בין בני הזוג. כך למשל, בני הזוג קובעים את הטקסטים אשר יוקראו באירוע, את התנהלות הטקס, את התנהלות האורחים וכדומה. קרו מספר מקרים בהם אנשים מפורסמים התחתנו בטקס נישואין חילוני, כמו אברי גלעד ויאיר לפיד.

אפשרות נוספת לעריכת חתונה אלטרנטיבית היא "חתונה רוחנית". חתונה כזו מנוהלת על ידי אנשי רוח, המביאים את יכולותיהם ומומחיותם לטקס. כל זאת, כמובן, תוך גמישות לגבי רצונם של בני הזוג. טקסים הודיים, אינדיאניים וכו' הם טקסים "רוחניים".

חשוב לדעת

אל תשכחו שלטקסי נישואין אלטרנטיביים במדינת ישראל אין תוקף חוקי. בני הזוג רשאים לעשות כראות עיניהם, אבל הם לא יהיו מוכרים כנשואים לאחר הטקס, ויהיה עליהם להתחתן ברבנות או במדינה כלשהי בחו"ל. עדיין, אנשים רבים מעדיפים לעשות זאת, ובכך להביע את רצונותיהם ועמדותיהם בנוגע לדרך בה ייקשר הקשר הנצחי ביניהם ביום המיוחד הזה.

אנחנו חושבים שכל עוד הזוג שמח ומרגיש שהטקס מתאים לו- החתונה תהיה אירוע מאושר.

רוצים אירוע בלתי נשכח? צרו עימנו קשר >>

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)