55555555555555555555
הפקת חתונה

בחירת מוזיקה לחתונה – איך תעשו זאת נכון?

על פלייליסט לחתונה כבר חשבתם? אם לא קבלו כמה רעיונות איך כדאי לבחור מוסיקה לחתונה...

מוזיקה, ביחד עם אוכל ואלכוהול, היא אחד המרכיבים החשובים של החתונה, ויש שיאמרו החשוב ביותר. הצלחת האירוע יכולה בהרבה מקרים לקום או ליפול על איכות המוזיקה. הבעיה היא, שמוזיקה, כמו הרבה דברים אחרים – היא עניין של טעם. נשאלת השאלה האם לכוון את רשימת השירים והתמהיל המוזיקלי של האירוע עפ"י בחירת החתן והכלה בלבד, עפ"י הטעם (הממוצע) של האורחים או שילוב של הדברים?

גישה ראשונה אומרת שזה היום של החתן והכלה, ולכן המוזיקה שתנוגן באירוע צריכה להתבסס על הטעם המוזיקלי שלהם בלבד (שגם הוא, בהרבה מקרים, לא בדיוק הומוגני…). נכון, החתן והכלה צריכים בראש ובראשונה לאהוב את המוזיקה שתתנגן במהלך האירוע. אבל מה לגבי האורחים? לא צריך לדאוג גם להם.

הפקת חתונות יוקרה

גישה נוספת אומרת שצריך להתחשב רק או בעיקר באורחים – שהם מן הסתם הרוב וגם אף חתן וכלה לא רוצים במה ריקה ומביכה באירוע שלהם – שזה ללא ספק אחד מן השיקולים.

אז מה דעתכם לאמץ גישת ביניים – שילוב של מוזיקה שהיא הטעם האישי של החתן והכלה + פלייליסט שהוא כללי, "מיינסטרימי" שפונה למכנה משותף רחב ככל הניתן. נכון, אין זה אומר שזה מתנגש עם הטעם של החתן והכלה, אך בכל אופן מומלץ לשלב בין הדברים.

אם לפשט את העניין במספרים, פשוט צרו לעצמכם רשימה עם כל השירים שמבחינתכם הם "מאסט" ותחלקו אותם לפי קטגוריות:

  • שירי ריקודים
  • שירי קבלת פנים
  • שירי סלואו
  • שירי הפסקות אוכל (בדרך כלל שירים רגועים, יכולים להתאים גם בתור שיקי קבלת פנים)

וכמובן לא לשכוח לשריין לכם את השיר לכל איבנט משמעותי בחתונה:

  1. שיר כניסה לחופה
  2. שיר שבירת הכוס
  3. שיר הסלואו של החתן והכלה

חתונה קטנה במרכז בערב

מן הסתם, רשימת שירי הריקודים תהיה הארוכה ביותר – מומלץ לשלב בין שירים קלאסיים (שנות ה- 80למשל) של ריקודים ובין כמה שירים עכשוויים, וגם כמה שירים במזרחית (מאד תלוי בהרכב הקהל שלכם – יש אירועים בהם 80% מהמוזיקה או יותר זה מזרחית).

זיכרו – החתונה היא קודם כל האירוע שלכם, אבל האורחים שלכם חשובים לא פחות ועל מנת להוקיר להם תודה על הנוכחות שלהם (והצ'קים כמובן) דאגו לארגן להם אירוע שהם יהנו ממנו ולכן מומלץ לארגן רשימת שירים שתקלע לטעם רחב ככל הניתן.

בהצלחה!

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)