55555555555555555555
הפקת חתונה

קיום חתונה בספירת העומר

כל מה שרציתם לדעת על חתונה בספירת העומר...

בעשור האחרון החלו לקיים חתונות בספירת העומר ואין הדבר נתפס כחריג יותר בפרט שהרבה נוטים להתחתן חתונה רפורמית או אזרחית.

מהי ספירת העומר ולמה מקפידים עליה?

הדת היהודית אינה מתירה קיום חגיגות בזמנים שונים במהלך השנה וזאת מפאת אירועים שונים שקרו לאורך ההיסטוריה שמסמלים אבל וכאב ולכן הרבנים לא מוצאים לנכון לקיים מצוות שמחות. ספירת העומר היא ספירה של 50 ימים שמתחילים מפסח עד לערב חג השבועות בו נותנים את התורה. הדתיים השמרניים מקפידים על מנהגים של אבלות לזכר הירצחם של כל תלמידי רבי עקיבא.

Bebke 300

לכן גם יש כאלה פחות שמרניים שלאורך ימי הספירה מפסיקים לגלח את זקנם עד ערב ל"ג בעומר שנחשב ליום שבו כל הרצח וההרג פסק וביום זה מתחילה החגיגה על הנס שאפשר לתורה להתקיים ולא להיכחד. לאורך ימי האבל של העומר ישנם ימים שמחים כמו יום העצמאות, ה' באייר תש"ח (הכרזה על הקמת מדינת ישראל) ויום ירושלים, שישנם רבנים רבים שמרשים לקיים אירועים כמו חתונות רק בימים אלו.

אז איך בכל זאת חוגגים חתונה בספירת העומר?

כמו שוודאי שמתם לב ההקפדה על ימי האבל בולטת בעיקר אצל דתיים שמרניים וגם אלו שקצת פחות. אם אתם חילוניים באורח חייכם וגם סביבתכם הקרובה כזו אין סיבה שלא תחגגו את חתונתכם בימים אלו, אלא אם כן אתם מרגישים שזוהי הדרך שלכם לרכוש כבוד ולשמור על המסורת. לכן האופציה לקיים חתונה בספירת העומר היא רלוונטית ביותר.

Bebke Q 1087

נוסיף ונציין שישנם מקומות שאינם מאפשרים קיום חתונה בעומר ולכן אנו ב"בבקה" מבטיחים להפיק לכם את חתונת חלומותיכם גם בימים שנראים כבלתי אפשריים. בעבר קיום חתונה כזו היה מאוד זול כי לא הייתה היענות רבה, היום אנשים יותר מודעים להקפדה ודווקא בוחרים אחרת. הידיעה שחתונה בימי העומר היא אפשרית ולפעמים גם יותר זולה ואטרקטיבית מושכת זוגות חילוניים רבים שבוחרים לחגוג את חתונתם בצורה הרפורמית והפחות דתית.

אצלנו זה פחות משנה, דתי או חילוני, כל חתונה של "בבקה" תהפוך ליום קסום ומיוחד שייזכר לשנים רבות.

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)