55555555555555555555
ארגון חתונה קטנה, הפקת חתונה

חתונה בבית – היתרונות הגדולים של חתונה ביתית

יש לכם בית מספיק גדול כדי לאכלס את המוזמנים שלכם? קיראו הכל על הפקת חתונה בבית...

המחשבה על חתונה ביתית עושה לכם את זה? בזוגות רבים אשר יש להם את האמצעים לכך, מעדיפים לתכנן חתונה בבית או באזור פרטי של היישוב בו הם גרים כמו חורשה או האנגר, וזאת בשל היכולת של אותם זוגות לשלוט בכל הפרטים הקטנים ביותר אשר ישפיעו ויהוו את היום המשמעותי ביותר בחייהם.

ההבדל המשמעותי שבין הבחירה להתחתן באולם או בגן אירועים בעל מוניטין או אפילו חתונה בטבע, ובין חתונה בבית, טמון בעובדה שכאשר אנו בוחרים לתכנן ולערוך חתונה ביתית, אנחנו אלו שמשפיעים בסופו של דבר על העיצוב הסופי של המקום ועל האווירה שניצור. אמנם, גם באולם אירועים יש לנו השפעה כלשהי על העיצוב והאווירה שכן אנחנו בוחרים את הפרחים, המפות, החופה ושאר מאפייני העיצוב, אך בבית האפשרויות הרבה יותר רחבות.

חתונה ביתית

יכול להיות שהבחירה לערוך את החתונה בבית תעלה לנו מעט יותר הן מבחינה כלכלית והן מבחינת הזמן והאנרגיות הנדרשות, אך אין ספק כי בסופו של פאר היצירה יגרום לנו להרגיש כאילו לקחנו חלק בכל פרט ופרט. יחד עם זאת, בכדי שחתונה בבית תצליח, יש חשיבות ניכרת לעבודה משותפת יחד עם צוות הפקה, אותו כמובן אנחנו בוחרים, שכן מפיק מקצועי יודע לשים דגש על כל הפרטים מ- א׳ ועד ת׳.

יש מקום – מה עכשיו?

אז בחרנו מפיק לאירועים מיוחדים, שיסייע לנו בתכנון החתונה, מה השלב הבא? כעת עלינו לתכנן את האירוע בפרטי פרטים ולסגור ספקים. בשונה מאולם או גן אירועים, כשאנו בוחרים לתכנן חתונה ביתית, עלינו לבחור סאונד מן ואיש תאורה (במידה והחתונה מתרחשת בערב). לתאורה יש השפעה מכרעת בכל הקשור לחתונה בבית, שכן היא זו המשפיעה על האווירה, היא זו המדגישה חלקים מסוימים באירוע כמו שלב החופה או הריקודים ולכן אם בחרנו לערוך חתונה בבית פרטי, יש לשים דגש נרחב על עניין זה. השלב הבא הוא העיצוב.

באולם אירועים יש שולחנות וכסאות מסוימים איתם עובדים בכל החתונות, בעוד כאן כשאנו עורכים את החתונה בחצר ביתנו או בחצר בית הורינו, יש לדאוג לנושא הריהוט לפרטיו. כאן יש מקום להפעיל את הדמיון. אפשר לתחם חלק מסוים בחצר באוהלים לבנים ולהוסיף פופים או ספסלי זולה נמוכים ליצירת אווירה ייחודית, כפרית או ״שנטית״ וניתן גם לבחור בעיצוב יוקרתי של כורסאות אותן נשלב כמובן בקבלת הפנים.

חתונה בבית

בנוסף, חשוב לתכנן את הדרך לחופה, את מיקום השולחנות על פי מספר הסועדים ואת סגנון הישיבה. מקום למחשבה: במידה ואתם עורכים חתונה למספר אורחים מצומצם יחסית, תוכלו לבחור בשיטת ההושבה החופשית, בה כל אורח יושב היכן שמתחשק לו וכך לשלב שולחנות וכסאות בר גבוהות אשר יוצרים אווירה צעירה ומגניבה. האפשרויות הן בהחלט אינסופיות אבל חשוב לתכנן הכל לפרטים, שכן חוסר תכנון עלול לגרום לתקלות.

כאמור, בשונה מאולם או גן אירועים מובנה, שמדברים על חתונה ביתית – הכל נמצא תחת שרביט הקסמים שלכם: אתם בוחרים את הבר ואת המשקאות שיוגשו בו, אתם בוחרים את הקייטרינג ולכן לרוב, לא תצטרכו להתפשר על שום דבר. חשוב לשמור על הרמוניה ועל עיצוב הגיוני בכדי לא ליצור עומס. יתרון נוסף שבתכנון חתונה בחצר ביתכם הוא בעובדה שלרוב אין צורך להשקיע עשרות אלפי שקלים בעיצוב, בשונה מחתונה רגילה. לרוב למקום או לחצר יש פוטנציאל אדיר ולכן במקום להשתמש בזרי פרחים המייקרים את עלות החתונה, אפשר להשתמש בנוף הטבעי של החצר ולבחור בנרות ואלמנטים נוספים של עיצוב כמו חציר ליצירת מראה כפרי או כל דבר אחר שעולה בראשכם. במידה והחתונה נערכת ביום, יש לשים דגש עם הצללה, חימום או אוורור בהתאמה לעונה.

לסיכום, חתונה בבית קרקע במושב, קיבוץ או יישוב קהילתי, מביאה איתה קשת רחבה של יתרונות, אך לתכנון יש כאן חשיבות מכרעת ולכן התייעצו עם אנשי המקצוע המתאימים לכל שלב באירוע.

קיראו גם על:

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)