55555555555555555555
צילום חתונות

לירון אראל חוגג אהבה

קלוז אפ לעולמו של צלם חתונות

לירון אראל חוגג אהבה:

לירון אראל 32, צלם דוקומנטרי, חתונות ופורטרייט בינלאומי, חלק מהרכב פוסט רוק בשם Viene Tormenta ואחד הצלמים המוערכים והמוכשרים בעינינו, הצוות של בבקה.

כבר מהעמוד האישי שלו באתר, אפשר לראות שמבחינתו הצילום זו פרפרזה מושלמת לחיים עצמם ועבורו כל עבודה מהווה הרפתקה חדשה, בה הוא זוכה להיות חלק מחיים של אחרים למספר שעות.

העולם שלו סובב סביב הרגע, אותו הוא מצליח לתעד, ביצירת זיכרונות אמתיים לאנשים, אנשים שמעריכים אומנות ומלאים תשוקה אליה, מה שיוצר בינם לבין לירון את החיבור הטבעי.

הוא מחפש את הזוג האמיץ שירצה להצטלם בפילם ויעדיף אותנטי על פני כמות, הוא מטייל בעולם ושואב השראה מהטבע. בחייו האישיים הוא מנצל כל רגע בכדי ליצור, אפילו אם היד שלו חבושה בגבס.

ישבנו לשיחה צפופה וגילינו דברים חדשים שלבטח יעניינו גם אתכם.

לירון אראל צלם 034

לירון, מה מושך אותך בצילום חתונות?

"יש הרבה אלמנטים שמושכים אותי בתחום הזה. החל מזה ששום יום לא דומה לקודם לו. אני זוכה לצלם חתונות שמאוד שונות אחת מהשנייה – מחתונה אורבנית בתל אביב, למטע זיתים בבנימינה, לחתונת פאב בלונדון וליער בשוודיה. הדינמיקה הזו שומרת אותי ערני ואני אוהב להגיע לכל חתונה ולמצוא את הדברים המיוחדים בה.

אלמנט נוסף הוא הגישה שאני מקבל לחיי הזוג המתחתן ומשפחתם. אני זוכה לראות רגעים עצומים של אהבה, התרגשות, חיבורים של דורות שונים מתרבויות שונות. אני אוהב להתייחס לחתונה כאל חגיגה של אהבה, משפחה וחברים טובים."

לירון אראל צלם 036

איך זה מתחבר למוסיקה?

"לפני שהייתי צלם הייתי מוזיקאי, וזה מלווה אותי עד היום. למדתי מוזיקה בילדותי והתבגרותי והחיבור בין צילום ומוזיקה מרגיש לי הכי טבעי בעולם. כפי שבמוזיקה התדרים מתחלקים highs, mids & lows כך גם הגוונים בתמונה ואני מוצא המון חיבורים בין המוזיקה שאני מאזין או יוצר לבין התמונות שאני אוהב וגם מצלם. ניגנתי בכמה להקות בתל אביב לאורך השנים, ההרכב האחרון שניגנתי בו נקרא SANDHAUS והקלטנו אלבום מדהים ביחד: https://soundcloud.com/sandhaus1/sets/the-getaway

כיום אני מנגן בהרכב פוסט רוק בשם Viene Tormenta (רפרנס לחובבי שוורצנגר) וזה נשמע פחות או יותר ככה: https://soundcloud.com/viene-tormenta המוזיקה שאנחנו מנגנים מאולתרת לגמרי, ואנחנו לעולם לא נוכל לשחזר אותה. היא מורכבת מרגעים חומקים שהופכים לשכבות סאונד שמתערבבות אחת עם השנייה. זה משהו שאני לוקח איתי לעולם החתונה, אני מכוון לכך שכל חתונה שאני מצלם תהיה יצירה חד פעמית בלתי ניתנת לשחזור. "

Liron Erel Echoes & Wildhearts

האם יש לו"ז מתוכנן בכל חתונה?

"לפני כל חתונה אני משוחח עם הזוג, בסמוך לאירוע ומקבל מהם את הפרטים הנחוצים לי והחשובים להם. בתור אחד שאוהב להשאיר הרבה מקום לספונטניות ול"טעויות טובות״ אני רושם לעצמי את העוגנים של האירוע – תזמונים, דברים שחובה לעשות וכו׳ ומעליהם אני מאלתר לחלוטין ומרשה לעצמי להרגיש את היום ולפעול בהתאם. החתונות שאני הכי מתחבר אליהן הן אלה שהלו״ז שלהן מאוד אוורירי ומאפשרות לזוג, לאורחיהם וגם לי – לנשום, לספוג את המקום, להוריד קצב ולהתמסר לכל רגע במקום לחשוב מה הצעד הבא ומה אמור לקרות בעוד רבע שעה. זה הבדל של שמיים וארץ."

Liron Erel Echoes & Wildhearts

אם הייתה לך אפשרות לבחור, איזו מצלמה היית בוחר?

"אחרי 10 שנים בעסק אני חושב שכבר הגשמתי את רוב החלומות הגשמיים שלי בנוגע לציוד. היום הרבה יותר מעניין אותי הנושא אותו מצלם, אלו רגשות אני מצליח לעורר בתמונות שלי והאם הצלחתי להפוך את המצלמה לשלוחה של התודעה שלי. זה כבר לא משנה לי אם זו מצלמת פורמט בינוני בעשרות אלפי דולרים, מצלמת פילם חד פעמית או אייפון. מצלמה היא כלי, כמו פטיש ומסמר. הנפש שמפעילה את הכלים הללו היא שתקבע את הטון בסופו של דבר."

Liron Erel Echoes & Wildhearts

כיצד זוגות מחו"ל מגיעים אליך?

"כמו בארץ, בעיקר מפה לאוזן. כמו כן העבודות שלי מתפרסמות בבלוגים בינלאומיים בארה״ב, אנגליה, נורבגיה, ניו זילנד וכו׳ אז כמובן שגם לזה יש חלק בדבר."

Liron Erel Echoes & Wildhearts

איך נשבר הקרח בינך לבין הזוג?

"לרוב במהלך הפגישה כבר נוצר איזשהו חיבור בינינו. לאחר מכן ביום החתונה אני משתדל להיכנס בספיגה איטית לתוך המערכת של הזוג. אני לא מתחיל ישר לצלם. קודם אגיד שלום, אסרב בנימוס לקפה ואבקש מים במקום, נדבר קצת ולאט לאט המצלמה תצא מהתיק, והאנשים בחדר יתחילו להתרגל לנוכחות שלי."

Liron Erel Echoes & Wildhearts

אם כבר לירון אראל חוגג אהבה, כמה מילים על בבקה…

"אני מאוד נהנה לצלם חתונות עם בבקה. אני מוצא שבעבודה שלהם יש קו עיצובי מאוד ברור ורציף ורואים שיש המון מחשבה מאחורי העבודה. אני גם רואה שהמעצבים העובדים ביום האירוע נהנים מהעבודה שלהם וזה תורם רבות לאנרגיות מסביב. לכל אירוע שבבקה מארגנים ומפיקים יש חותם אישי משלו, הם יוצרים אווירה ייחודית וקוסמית שלא קיימת בכל אירוע, כל חתונה שונה מקודמתה, בהתאם להלך הרוח של הזוג והקונספט סביבו מתגבש כל האירוע. ועוד דבר שמאוד מורגש הוא שלעיצוב יש המון משמעות בעיניי הזוג, והוא לא רק ״יפה״ אלא בעל משמעויות נוספות, מה שנותן לי המון רוח גבית, אני מרגיש שאני מצלם פריטים עם משמעות ותוכן."

לירון אראל צלם 022

צ'פר את הזוגות שלנו בטיפ לבחירת צלם…

"בסופו של דבר – זה המון עניין של רגש. אני ממליץ לזוגות להסתכל לעומק על עבודות של הצלם, מעבר לצילומי הזוג שבתכלס – מהווים חלק מאוד קטן מהיום, ולחפש את היכולת לתפוס רגעים במהלך האירוע, להבין את הקו של הצילום והמאפיינים הקטנים שלו. אם מצאתם את עצמכם מתחברים לחתונה שלא הייתם אורחים בה – כנראה שהצלם עשה עבודה טובה."

Liron Erel Echoes & Wildhearts

אם גם אתם התאהבתם כמונו, כנסו לאתר של לירון

בקרו בדף הפייסבוק שלו: LironErelPhotography

ועקבו אחריו באינסטגרם: hopeforsnow

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)