55555555555555555555
כללי

המוסיקה בחתונה

מיינסטרים vs מוסיקה מיוחדת או קלישאות vs מוסיקה אלטרנטיבית

רוב הזוגות שפונים אלינו די מאסו במוסיקה ״הרגילה״ המתנגנת בחתונות…
זה מובן לגמרי, ואם אתם פה בבלוג של בבקה, סביר להניח שאולי גם אתם מחפשים משהו קצת אחר. אמנם אני משוחד, אבל בעיניי מוסיקה היא אחד המרכיבים החשובים לחתונה מוצלחת ומרגשת באמת.

אז מה הקטע עם מוסיקה בחתונות היום?…
ובכן, יש מספר אלמנטים חשובים, ואתיחס כאן לאחד העיקריים שבהם.
רוב החתונות הן הטרוגניות מבחינה קהלית. ז״א שבין המוזמנים שלכם סביר להניח שיהיו חברים מרקעים שונים ומתקופות שונות בחייכם – מהבית/צבא/טיול/לימודים/עבודה/ וכיוב׳ וכמובן המשפחה. היתוך של תרבויות, עדות שונות, פערי דורות וכמובן שגם בתוך כל קבוצה שמנינו יש סיכוי סביר שכמעט לכל אדם טעם קצת שונה.

המשמעות של ההטרוגניות הזו, היא שגם אם ברצונינו לשלב בפלייליסט מוסיקה חדשנית, ולא בהכרח מוכרת, בהתחשב בכך שהשאיפה היא להרקיד מגוון קהלי רחב,  כדאי ורצוי מאד להשמיע בשלבים הראשונים של המסיבה חומרים מוכרים ו״קלים לעיכול״, במיוחד בשלב ״ההנעה״ – השלב שבו המסיבה מתחילה והרחבה רק נבנית ומתהווה.

כמובן שגם במסגרת השירים ה״קלים לעיכול״ ישנן קלישאות שחוקות וישנם את השירים הקצת פחות צפויים והמרעננים יותר.

אז איך מצליחים לצאת מפלייליסט החתונות השגרתי?
חשוב לזכור שיש עוד עולם ומלואו של מוסיקה נפלאה שם בחוץ שכמעט ואינה מקבלת מקום ברוב החתונות היום.
שירים וטראקים שלאו דוקא מכירים, אבל שסביר להניח שאתם וחבריכם הייתם מאד נהנים לרקוד.
מוסיקה היא שפה אוניברסלית. שמחה, קצב וחיוניות עוברים בכל שפה ומתורגמים מיד לתנועה ולריקוד גם אם אינכם דוברי השפה.
אז למה להגביל בעצם את המסיבה לסגנונות הצפויים (שאולי גם קצת שחוקים), כשאפשר לרקוד לצליליי קרנבל אפרו-ברזילאי סוער, רגאייטון מפמפם, טירוף צועני-יווני בהשראת אמיר קוסטריצה וזורבה היווני או טכנו ים תיכוני עתידני, Fאנק חללי ומה לא בעצם?…

עידן האינטרנט וההפרייה הרב תרבותית הביאה את המוסיקה לסף חדש ומהמם של שילוב סגנונות לא נתפס שלא היה קיים קודם לכן. אמנם לא כל טיון שמתאים במועדון או בפסטיבל בטבע מתאים גם ברחבה של חתונה, אך יש חלק נכבד שמתאים גם מתאים!

בעיניי, פה נמדדת העבודה של הדי.ג׳יי או כפי שחכמינו שנו: ״האמת נמצאת איפשהו באמצע״.  כלומר, כמובן שנחמד לעוף על חתונה אלטרנטיבית למהדרין,  אבל  ברוב המקרים, גם כאשר מרבית הקהל פתוח ואלטרנטיבי, נשאר הצורך לתת מענה גם לקהל שזקוק לשירים המוכרים בשביל לרקוד. החכמה האמיתית בעיניי, היא למצוא את האיזון והתמהיל הנכון בין הקלאסיקות והשירים המוכרים לבין השירים השמחים בטירוף שלאו דוקא מכירים, מקשת רחבה של סגנונות אשר מביאים וייב רענן. כאשר הם נשזרים בזמן ובמינון הנכונים, השירים והטראקים האלה כבר מספרים סיפור קצת אחר, ויוצרים חויה של מסיבה-חגיגה-התרחשות נדירה וחד פעמית.


בסופו של יום, מוסיקה בחתונה היא השתקפות קודם כל שלכם, הזוג ושל חבריכם ומשפחתכם כמובן.
זוג שפתוח מוסיקלית ונותן אמון וחופש אמנותי מסוים, המאפשר לדי.ג׳יי לעשות את שלשמו הזמינו אותו, לרוב יקבל מסיבה מעיפה, מפתיעה ורעננה הרבה יותר, כזו שיש בה את הפוטנציאל לרגש, לחדש וליצור רגעים בלתי נשכחים באמת.

אז שיהיה במזל טוב 🙂
על הכותב:
עמרי שריר DJ Bush Beats
DJ, עורך מוסיקלי,מנהל אמנותי של פסטיבלים, אספן, חי ונושם מוסיקה.
מתקלט במסיבות, מועדנים ופסטיבלים, מתקלט בחתונות קרוב לעשור.
מגיש ועורך את ״חילוף חומרים״, תכנית גרוב שבועית ב קול הקמפוס 106fm
לדף האמן // אתר האינטרנט // ״חילוף חומרים״

ניתן להאזין לחומרים כאןכאןוגם כאן

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)