55555555555555555555
הפקת חתונה

טקס רפורמי בחתונה בעד ונגד

מהי עמדתכם בנוגע לטקס רפורמי בחתונה? דעות בעד ונגד

בשנים האחרונות יותר ויותר מתלבטים אם להינשא בטקס רפורמי. אם בעבר טקס הרפורמי התקבל ללא התנגדות מצד בני הזוג, כיום חושבים על דרך אחרת ולא רפורמית להתחתן ושלא מצריכה ניירת ברבנות. ושחתונה אזרחית נשמעת הרבה יותר קלה ועם פחות פרצדורות, הרוב הולכים על חתונה אזרחית ללא בלאגן מיותר מצד הרבנות. במאמר זה ננסה להבין את הנקודות של בעד ונגד טקס רפורמי.

עוד בנושא:

בעד טקס רפורמי:

שחושבים על טקס רפורמי השאלה הראשונה שעולה היא למה? והתשובה הבנאלית היא כי ככה. אך כיום שאנו חיים בעידן המודרני, קיימות אופציות נוספות מלבד טקס רפורמי המקובל שנים. אך בכל זאת הרוב מעדיפים חתונה רפורמית מכמה סיבות:

ראשית הטקס הרפורמי נותן לנו כתובה אשר מוכיחה שאנו נשואים כדת וכדין, ואנו כבעל ואישה. כתובה זאת היא האישור לילדים שלנו בבוא העת שירצו להתחתן כמונו וידרשו מהם אישור זה.

לאחר שנישאים יש צורך לשנות את הסטטוס במשרד הפנים, גם שם מבקשים מאיתנו אישור לראות שאכן אנו נשואים לפני שהם משנים את הסטטוס.

הטקס הרפורמי מכיר בנו בתור יהודים כשרים למהדרין, אשר הגיעו בברית הנישואים ואשר הם בעל ואישה כחוק וכדין.

הטקס הרפורמי מקפיד על היהדות ואף עושה מבחנים למי שאינו יהודי, על מנת לקבל את האישור שהוא יהודי לכל דבר.

טקס הרפורמי זה מאין תעודה לכך שאנו משפחה כחוק וכדין, והילדים שבאים אח"כ מוכרים כל שאר משרדי הממשלה.

טקס רפורמי הוא טקס שאנו רגילים אליו דורות רבים, ולכן מן הנמנע שנמשיך אותו עוד שנים ללא מחשבה שנייה.

חופה עם רב

נגד טקס רפורמי:

שמדובר על טקס אזרחי יש סיבות לא מעטות להעדיף אותו על פני טקס רפורמי מכמה סיבות שהן:

בית הדין הרבני הפך בשנים האחרונות למושחת, אטום ומיושן. הוא דוגל בגישה השוביניסטית, שלא מכבדת את הנשים ולא מוכירה בהם כשווים לגברים מבחינת הזכויות. בית הדין הרבני מתאים יותר לתקופה של פעם ולא לעידן המודרני כיום.

הטקס כובל את בני הזוג, וגורם להם לעבור ייסורים רבים במצב של קבלת גט. הזוג נאלץ להגיע לרבנות ולעבור טקס משפיל עד קבלת הגט שלוקח עד שנה.

הטקס הרפורמי הוא יותר שמרני ופחות מתאים לאנשים חילוניים ופתוחים, הרבנות לא מקבלים זוגות שונים כמו: הומואים, לסביות, טרנסג’נדרים אלא רק סטרייטים. ונוצרים או מוסלמים שלא מתגיירים גם הם לא יכולים להיכלל ברשימת המתחתנים.

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)