55555555555555555555
הפקת חתונה, עיצוב חתונות

חתונה הפוכה – להתחתן, אבל הפוך

שמעתם על המושג חתונה הפוכה ואין לכם מושג מה זה? הישארו איתנו!

כולנו מכירים את הסדר הקבוע של החתונות הרגילות – קבלת פנים, חופה, ריקודים ואוכל. מדובר במסגרת קבועה, אשר מאפשרת לכל האורחים לדעת בדיוק מתי יהיה כל שלב ושלב בחתונה, ללא שום הפתעות, וללא שום יוצאי דופן.

חתונה שגרתית אולי מתאימה להרבה זוגות, אבל לא לכם. אתם זוג מיוחד ואותם רוצים חתונה מיוחדת – הרי בשביל זה אתם כאן, לא?

אז מה זה בדיוק חתונה הפוכה?

בחתונה הפוכה קוראים תיגר על הסדר הקיים של אירועי החתונה, כך שבני הזוג מחליטים בעצמם איך החתונה תתנהל. חתונה הפוכה הולכת ונעשית פופולרית יותר ויותר בקרב זוגות צעירים אשר מתחתנים, משום שהיא מאפשרת להם יותר שליטה על מהלך האירועים, ויותר ביטוי לרצונות ולסדרי העדיפויות שלהם, כמו גם הרצון לערוך אירוע מקורי ושונה מכל חתונה ממוצעת.

חתונה הפוכה

כולם כבר מכירים את הסדר הרגיל והשחוק של החתונות: מגיעים בערב, לקראת 19:30 בערך, חופה בסביבות 20:00 (במקרה הטוב), מנה ראשונה, כמה ריקודים לפתיחה – מנה עיקרית, המשך ריקודים אל תוך הלילה וקינוחים במהלכם. בין לבין יכול להיות איזה קטע אומנותי כמו מופע / מצגת תמונות וכו' – אבל זה פחות או היותר הסדר המקובל של רוב החתונות בישראל. לא שזה בהכרח דבר רע – אבל אפשר לעשות משהו הרבה יותר מקורי ומגניב!

מה היתרונות בחתונה הפוכה?

יש יתרונות רבים לחתונה הפוכה. ראשית, ניתן להחליט מי ישתתף בחופה, מבלי שיהיה הצורך להזמין את כל אורחי החתונה גם אל החופה. יש זוגות רבים אשר מעדיפים שתהיה להם חופה אלטרנטיבית בה ישתתפו רק החברים ובני המשפחה הקרובים אליהם ביותר, וכי שאר המוזמנים יגיעו רק לאחר מכן. כלומר, להפוך את הסדר בין קבלת הפנים לחופה.

חופנה אלטרנטיבית

יתרון נוסף בחתונה הפוכה הוא האפשרות להתחשב באורחים, אשר לרוב מגיעים רעבים לחתונה לאחר יום עבודה קשה וארוך. כולנו מכירים את ההרגשה הזו – אנחנו מסיימים יום עבודה, נוסעים ישר אל אולם האירועים, מנשנשים קצת בקבלת הפנים (מה שבוודאי לא מספיק לנו), ואז מחכים לפחות עוד שעה- שעתיים על מנת לאכול כמו שצריך. בחתונה הפוכה בני הזוג יכולים להראות לאורחים עד כמה הם מעריכים את ההשקעה שלהם, ולכן הם מגישים קודם כל את ארוחת הערב עם כל המנות העיקריות, ורק לאחר מכן ניגשים לחופה, כאשר כולם כבר שבעים ורגועים.

ישנם גם ימים מיוחדים בהם ניתן לערוך את החתונה, שגם אז מדובר בקונספט שונה ומיוחד כמו: חתונת שישי צהריים, ולמתקדמים: חתונת שישי ערב – שמן הסתם לא יכולה להיות עם חופה יהודית, ולא מתאימה לכל המוזמנים – אבל יש לה פוטנציאל להיות מדהימה מהרבה בחינות. זו למשל חתונה שונה מאוד, שלא מתאימה לערכים ולרצונות של כל זוג, אבל חתונה כזו היא אפשרית ללא צל של ספק.

לסיכום, חתונה הפוכה מאפשרת לבני הזוג יותר שליטה על סדר העניינים באירוע, ויותר ביטוי להעדפות האישיות והמיוחדות שלהם.

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)