55555555555555555555
הפקת חתונה, כללי

החתונה בבית – ממה להיזהר ומה לבדוק לפני שסוגרים

חתונה ביתית אינטימית הפכה להיות הדבר החם בתחום בשנים האחרונות. זוגות רבים בוחרים לוותר על חתונה ענקית עם מאות מוזמנים בגן, או אולם אירועים, לטובת אירוע מצומצם ומתוקתק בבית ההורים, או בבית סבתא.

מזמינים רק את האנשים הקרובים ביותר ורק את מי שבאמת ישמח לחגוג את החתונה שלכם יחד אתכם ומתכננים, אבל איך אפשר לעשות את זה נכון?

להכין את הבית

כאשר מתכננים חתונה בבית, לרוב מתכוונים לחתונה בבית גדול, עם חצר מרווחת, או וילה עם חצר פרטית גדולה, בריכה ועוד אלמנטים מפנקים של בתים צמודי קרקע.

אבל גם אם החתונה שלכם צפוי להתקיים בוילה מפוארת ומאובזרת, חשוב לזכור כי בית הוא בית ואינו ערוך להפקת חתונה. 

לכן, חשוב לבדוק אילו אלמנטים אתם צריכים להוסיף לבית כדי להתאים אותו לחתונה, מה צריך לסדר ולשפץ לפני. למשל – להזמין גנן לטפל בגינה ולהכין אותה לקראת האירוע, לתקן שירותים מקולקלים של האורחים, להכין חדרים לאורחים שנשארים לישון, להחליט אם צריך לצבוע את הבית, איזה ציוד צריך לשכור ועוד.

להכין תקציב

הפקת חתונה היא אירוע מורכב מלכתחילה, מאלמנטים רבים ומורכבים, שקצת קשה לחשב את העלויות שלהם באופן מדויק מראש. אך כאשר החתונה מתקיימת בבית, מתווספות לכך גם הוצאות על הכנת הבית לקראת האירוע. לכן קשה אף יותר לתכנן תקציב.

דווקא בגלל זה, חשוב להיצמד לתקציב מוגדר מראש, לקבוע כמה אתם יכולים ורוצים להוציא על כל אלמנט ולהיצמד לתוכנית.

איפה אפשר לקצץ בתקציב?

יכול להיות שתגיעו לשלבים מתקדמים של התכנון ותגלו שאין מספיק תקציב לכל מה שרציתם. אז מה עושים? אפשר לקצץ באלמנטים מאוד ספציפיים באירוע כדי לא לפגוע באיכות ובאווירה. בהזמנת קייטרינג לחתונה בבית למשל, לא כדאי לחסוך.

גם בהזמנת צלם כדאי להשקיע, כדי לקבל מזכרות שישארו אתכם לכל החיים. אז אפשר לצמצם קצת בעיצוב החתונה, למשל לקנות פחות פרחים, או להתקין פחות תאורה, לוותר על פעלולי פירוטכניקה ולהשתמש בריהוט פשוט ונוח.

לעצב הכל בטעם שלכם

תכנון חתונה בבית מאפשר לכם לשלוט באופן יותר קרוב על התכנון וגם לקבוע יותר אלמנטים לפי טעמכם ולפי דעתכם. אבל כדי שכל האלמנטים בחתונה יהיו באמת מוצלחים, בהתאם לסטנדרטים שאתם רוצים ולפי טעמכם, תצטרכו לאתר את הספקים המתאימים. אלה שמבינים את הראש שלכם, עובדים בסגנון שאתם אוהבים ויש לכם שפה משותפת איתם.

לצורך בחירה טובה של ספקים כדאי להשקיע זמן וסבלנות, כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר, או להתייעץ עם מפיקי אירועים, שכירים ספקים מעולים בכל התחומים.


לסיכום, תכנון חתונה בבית עשוי לפשט חלק מהדברים, או לעשות את הדברים מסובכים יותר. אבל אם יש לכם מפיקי אירועים לצדכם, שחושבים מחוץ לקופסא ויודעים להוציא את המקסימום מכל מצב, אתם מסודרים.

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)