55555555555555555555
הפקת חתונה

צילום חתונות זה לא שחור או לבן

אלכסיי קודריק מספר לנו על האתגר, על הצבע ואפילו על הגיאומטריה!

חדר החושך כבר מזמן התחלף בעכבר האלחוטי במחשב וכיום לכל תמונה יש סיכוי נוסף להיראות טוב יותר. צלמי החתונות שהתרגלו לצילום מונוטוני של כל אורח שנכנס לאולם, כבר פחות רלוונטיים ובמקומם מככבים צלמים אינדיבידואלים שמתמקדים באומנות ועורכים כל תמונה לכדי יצירה אומנותית. אלכסיי קודריק הוא אחד הפייבוריטים שלנו, זאת ניתן להבין בקלות מסרטון הווידאו בסוף הכתבה, כי בנוסף לספק מוערך, הוא הפך לחבר אמיתי, שמצליח לגרום לנו לשחרור טוטאלי מול המצלמה. אנחנו, כמו אלכסיי, מאמינים בספונטניות ומרשים לרגעים הקסומים להיתפס בעדשת הצלם באופן הטבעי ביותר.

אלכסיי, מה מושך אותך בצילום חתונות?

"אני הגעתי לצילום חתונות במקרה, ובסופו של דבר התחברתי לתחום, הוא תחום מאוד קשה ומאתגר לדעתי. תנאי התאורה משתנים כל שניה, אסור לפספס כלום, אין חזרות, אי אפשר לחזור לרגעים מסוימים- לא ניתן לעצור! האתגר זה שווה מאחר שזה מאוד מרגש אותי, יש חופות בהן אני דומע מאחר שזה כל כך אישי ונוגע ללב. זה למעשה מה שנותן לי אנרגיה, כמו מצבר שמטעין אותי בכל פעם מחדש, האנרגיות והשמחה. בנוסף לכך אני שמח שיש לי חלק כבד משקל ביום הזה, הצלם הוא חצי פסיכולוג, מאחר שהוא עם הכלה מהבוקר, אני מרגיע אותה ונותן לה ביטחון עצמי לגבי איך שהיא נראית. כל בנאדם זקוק לתמיכה ולעין חיצונית, במקרים מסוימים המשפחה עצמה לחוצה ולא נותנים את הביטחון שהכלה והחתן זקוקים לו. "

9

האם אתה מתכנן מראש את הצילומים?

" כשמגיע אליי זוג אני מסביר שאני צלם תיעודי, אני לא אוהב להשפיע על הדברים, אני נותן לדברים לקרות מעצמם. אני מבקש מהם לדמיין שאין צלם, חתונה זה לא פוטוסשן של דוגמנים, אלא חגיגה של החיים, אירוע חשוב וצריך לחשוב מה משמח אתכם ולאו דווקא לחשוב על עצם הצילום. הצילום זה רק אלמנט שמתעד, אני מעביר את התחושות במהלך האירוע לתמונות. אני זורם עם הזוג, חשוב שביום עצמו הכול יזרום ולזוג תהיה הרגשה טובה ולמעשה אני האורח, מסתכל מהצד ולא נכנס פנימה, אלא מתעד. מה שאני כן מתכנן עם הזוג זה את הלוח זמנים, אני מתכנן בראש יום שלם של חתונה ואנחנו מדברים על זמנים, אבל באיזי, כדי שלא יילחצו ביום עצמו."

3

כנ"ל גם לצילומי משפחה?

"אנחנו מגיעים לאירוע מוקדם בכדי לעשות צילומי משפחה, זה נורא חשוב. בניגוד לצילומים האחרים, צילומי משפחה מתוכננים כי צריך לארגן אנשים, חבל לפספס את הרגע בו המשפחה מתאספת במקום אחד, כדאי לתעד את זה בצורה הטובה ביותר ולהקדיש לזה זמן. מהנקודה הזו אנחנו סופרים את הלו"ז אחורה, מקדישים זמן לצילומי חוץ תלוי במספר האנשים, זמן הנסיעה ממקום ההתארגנות וכן נקודות נוספות שיש לקחת בחשבון, בכדי שיהיה הספק טוב. "

6

אתה ממליץ להגיע ליום צילומים לבד או עם חברים?

"העבודה של צלם טוב היא להבין את הדינמיקה בין הזוג וכמובן בין האנשים מסביב שנמצאים באירוע. כל בנאדם משנה את היחסים בצילום, לכן אם זוג מעוניין בתמונות אינטימיות, עדיף שיגיע לבד ובלי חברים, מאחר שהאינטימיות נשברת. אני מציע לחלק את הסצנה לשניים, תמונות זוג ותמונות עם חברים וצחוקים. זה שונה לגמרי מבחינת האווירה והכול. "

תעדיף תמונות בצבע או בשחור לבן?

" אני מעדיף את התמונות בצבע, כשיש צבע טוב השחור לבן כבר שם, לצלם בצבע זה יותר קשה כי יש לקחת בחשבון את הצבעים, מאחר שהם משפיעים על הקומפוזיציה. בגאומטריה יש x ויש y ואם מוסיפים z נוצר שינוי שמשפיע רבות על התמונה. הצבע מוסיף פרטים לתמונה ולדעתי הוא הכרחי. כשאני מכין סדרות של צילום, אני מאחד את הצבע לכל סדרת תמונות ובמידה והצבע לא חשוב אני מעביר לשחור לבן. לזוגות אני תמיד נותן צבע, להעביר לשחור לבן זה נורא קל, אך ההפך לא אפשרי. "

2

פוטושופ, כן או לא?

"אני עושה תיקוני צבע, מאחר שהמצלמה אובייקטיבית מידי, העין שלנו מתרגלת – אם ניכנס לחדר אדום ונשהה שם מספר דקות נתרגל לצבע וכשנצא החוצה נראה הכול אפור. המצלמה היא לא המוח שלנו, היא פשוט מצלמת מה שקורה ולא מפענחת כפי שהמוח שלנו עושה. בעבר כשהיה שימוש במצלמות עם פילם, המצלמה הייתה עושה את תיקוני הצבע בעצמה, מאחר שלכל תאורה ביום היו מותאמים סרטים מסוימים. אך אנחנו היום משתמשים במצלמה דיגיטלית שמצריכה תיקון של צבעים."

11

מה מיוחד בעבודה עם בבקה?

"אני אוהב לעבוד עם בבקה, הם מקצועניים, מבינים מה צריך לעשות, למה לדאוג. הם לא מתערבים במה שלא קשור אליהם, אך במה שכן הם משקיעים ונותנים דגש לכל פרט. לצלם חשוב שחברת ההפקה תתכנן היטב את הלוח זמנים, שהתאורה תהיה יפה, האור הוא מה שעושה צילום טוב וזה מאוד מסייע אם התאורה טובה. תמיד שמח שיש אנשים מקצועניים בתאורה, ולצערי אין הרבה אנשים בארץ שמבינים בתאורה, אך הספקים שעובדים עם בבקה הם הטובים ביותר. בבקה דואגים שכל אחד יידע מה תפקידו ומה הזמנים, קל לדבר איתם, הם חיוביים ואני רואה אותם כחברים שלי, כיף לעבוד בצוות שמדבר איתך בגובה העיניים וחולק איתך את אותם הערכים."

5

עצה אישית לזוגות?

"אני חושב שלתמונות יש את הערך הגבוה ביותר, אתה הרי לא תזכור את הביס של הסטייק בחתונה, אך התמונות תמיד נמצאות איתך. לכן, אסור לחסוך בבחירת צלם, ואני רואה שאנשים מנסים לחסוך 300 שקלים, אך הם עושים טעות. אנשים צריכים להבין שכאשר בוחרים צלם, חשוב לבחור צלם מקצועי ולאו דווקא לבחור על פי העלות. תחשבו על זה בהשוואה לתשלום ששילמתם על הקייטרינג, העלות שתשלמו על צלם מכסה רק 10 מנות!"

וכיצד נסיים?

" עם סרטון נוסטלגי כל כך כנה ויפה  "

אין ספק כי אנחנו כבר מזמן מאוהבים, רוצים גם להתאהב? לחצו כאן לאתר של אלכסיי קודריק

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)