55555555555555555555
הפקת חתונה

איך לא ללכת למקווה לפני החתונה

חתונה בלי ללכת למקווה? זה אפשרי, כל האלטרנטיבות - כאן

מזל טוב! אתם מתחתנים, ואחרי ההתרגשות, ההודעה להורים ולחברים, מציאת המקום בו אתם רוצים להתחתן, ואפילו בחירת שמלת הלכה, וחליפת החתן, מתחילה הבירוקרטיה מול גוף שנקרא הרבנות.

אותו גוף בשם הרבנות ואפילו צהר שאמורים להיות קלילים יותר מהרבנות אך לפעמים מתגלה כבירוקרטי יותר וזאת כי הוא עדיין פועל תחת הגבלות הרבנות  – כולם מתחילים לטרטר אתכם.

הגופים מבקשים מסמכים שיוכיחו כי הוריכם התחתנו בארץ, מבקשים תעודות רווקות, שולחים אתכם להדרכות כלה וחתן, מה שנראה לפעמים מגוחך ומיותר, ואותך הכלה הסמוקה הם מאלצים להגיע למקווה. דבר שנראה לנשים ישראליות רבות כסוג של מבוכה ואפילו חדירה לפרטיות. אז איך אפשר לא ללכת למקווה לפני החתונה?

חתונה חילונית

הליכה אל ים או מעיין

נשים רבות שאינם רוצות ללכת לטבול במקווה אך עדיין פתוחות למנהג הטבילה יכולות לקבל אישור מהרבנות או מרבנות צהר ללכת לטבול בים או במקווה. טבילה בים תעשה בנוכחות בלנית של הרבנות. בים הבלנית תמתין בחוף בזמן שהכלה תטבול בים. לטבילה יוכלו להצטרף חברות של הכלה ואפשר להפוך את הטבילה לחוויה ולמסיבת בנות כיפית ונחמדה.

חופת נידה

אופציה שנייה היא לא לטבול כלל במקווה. החופה שתהיה תקרא 'חופת נידה.' הכלה במקרה זה לא טובלת במקווה ויש שוני קטן בטקס. מומלץ להתייעץ עם הרב המחתן שלכם על טקס מסוג זה ולהבין מהו השוני בטקס מסוג זה וכיצד ניתן לא לטבול במקווה.

חתונה ללא רב

אם אינכם רוצים ללכת לפי חוקי הרבנות תוכלו להתחתן ללא רב. לטקס זה תוכלו לגייס שני עדים, טבעת כשרה, והחתן שיגיד את מה שצריך בכל הנוגע לכללי הטקס. לאחר מכן אפשר לפנות לרבנות ולהבין כיצד מוציאים תעודת נישואין ללא הליכה למקווה וללא הבירוקרטיה הנדרשת כגון: הדרכת כלה וטקסים מביכים. קיראו גם על: טקס חתונה אלטרנטיבי.

חתונה ריבונית

זוגות רבים כיום נישאים בחתונה ריבונית. חתונה זאת היא חתונה שלא קשורה לרבנות. בחתונה אפשר לבחור מאדם שאתם מעריכים לנהל את הטקס. עם זאת דעו שכאשר אתם מתחתנים אתם נשואים בעייני עצמכם ובעייני החברים שלכם, אך לא בעייני המדינה. לאחר מכן תוכלו לנסוע לחופשה ביוון או בקפריסין – שם תוכלו להתחתן בחתונה אזרחית.

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)