55555555555555555555
הפקת חתונה

חתונה בלי רב – כל מה שצריך לדעת

רוצים להתחתן בלי רב? זה אפשרי! קיראו איך עושים את זה

כיום יותר ויותר זוגות בוחרים להתחתן בלי רב או שתהיה להם חתונה ללא חופה. הצורך להרגיש חופשיים, גם באהבה וגם בחיי הנישואין, וחופש הבחירה מאפשרים לנו להתחתן בחתונה בלי רב.

אבל מה זה אומר חתונה בלי רב? איך מוצאים חתונה כזאת לפועל, ומה המשמעות של הקונספט הזה לעתיד? כל התשובות במאמר הבא.

מה זה חתונה בלי רב?

חתונה ללא רב

חתונה בלי רב היא בעצם טקס חילוני לכל דבר. החתונה היא חתונה ישראלית לחלוטין ובה תפיסת עולם שאינה דתית ומבלי להיכנע לחוקי הרבנות והמדינה.

זוגות שבוחרים להתחתן ללא רב שמים במרכז את חופש האדם את הריבונות, את ההומניזם, את ריבוי הפנים ואת היחס הסובלני לקביעת אורחות החיים של כל אחד בפני עצמו עם קבלה של קבוצות שונות בחברה.

איך מתכננים חתונה בלי רב

חתונה בלי רב או חתונה ללא חופה, היא בעצם חתונה ריבונית. חתונה ריבונית היא חתונה בה בני הזוג הם הריבונים, הם לוקחים את הפיקוד בחתונה והם יכולים לבחור מי מנהל את הטקס.

בחתונה מסוג זה יכול לערוך את החופה כל מי שיבחרו בני הזוג ובדרך כלל מנהל את החופה: קרוב משפחה, חבר ואדם שבני הזוג בוחרים.

את החופה מכינים בטקסיות לפי הסמלים שבוחרים בני הזוג ולפי מה שמייחד ומרגש את בני הזוג. זוגות רבים בוחרים דווקא כן לארגן חופה שנראית מסורתית, או להתחתן תחת עץ או מעיין צמחייה כמחווה טבעית.

האם חתונה בלי רב נמשכת לאחר הטקס כמו חתונות אחרות?

בדרך כלל כן. לאחר הטקס זוגות רבים נוהגים לתכנן חתונה כרגיל.  ובכלל הרבה חתונות בלי רב או חתונות ללא חופה, מתחילות ונגמרות ממש כמו חתונות רגילות, רק שהטקס עצמו מנוהל ללא רב.

ישנם זוגות שמעוניינים להפוך את האירוע ליותר מיוחד ומקיימים את החתונות במיקום שונה כמו ביער, בחצר של בית, ליד אגם, או נחל, ובשעות הצהריים – שעות פחות שגרתיות. לקבלת השראות נוספות בנוגע ללוקיישנים מיוחדים לחתונה.

ישנם אף זוגות שמעדיפים טקס צנוע יותר עם מוזיקת רקע וללא ריקודים. ובכל זאת החתונה יכולה להיות חתונה רגילה לחלוטין עם ריקודים עד השעות הקטנות של הלילה.

האם המדינה מכירה בזוגות הנישאים ללא רב?

לא. זוגות שאינם מתחתנים דרך הרבנות או דרך רבנות צהר, אינם רשומים במשרד הפנים כנשואים. ובכל זאת ישנם זוגות ישראלים שנוסעים למדינות כמו יוון או קפריסין כדי להתחתן בנישואים אזרחיים. אלטרנטיבה שפויה שמוסיפה לחיי הזויות חוקיות, אור ואהבה.

בואו נעשה אירוע מיוחד ביחד

מלא את פרטיך

ונחזור אליך ... מהר :-)